Jeśli żółtaczka hemolityczna zostanie na czas leczona, objawy ustaną żółtaczka miewa różne objawy, sprawdź jakie!

Choroba Dercuma zalicza się do rzadkich chorób skóry. Ma ona charakter przewlekły, postępujący. Nie są znane przyczyny rozwoju tego schorzenia. Zaobserwowano, że zazwyczaj pojawia się u osób otyłych, głównie kobiet po menopauzie.

W chorobie tej dochodzi do powstania licznych tłuszczaków w tkance podskórnej. Wiele chorych odczuwa bolesność zmienionych obszarów ciała. Tłuszczaki zlokalizowane są w różnych partiach ciała, najczęściej na rękach, nogach oraz tułowiu. Inny typ tłuszczaków rozwija się na plecach, ramionach oraz udach. Ciało chorego jest wówczas zdeformowane. Wielkość tłuszczaków jest zróżnicowana. Mogą sięgać od kilku do nawet kilkunastu centymetrów. Posiadają stosunkowo miękką strukturę. Ponadto w wyniku ucisku mogą przemieszczać się po miejscu ich występowania. Skóra, która pokrywa guz jest niezmieniona.

Diagnostyka choroby Dercuma opiera się na kilku kryteriach. Chory musi posiadać liczne zmiany tłuszczowe. Ponadto musi występować u niego otyłość. U chorych często wykrywa się także przewlekłe zmęczenie oraz osłabienie. Cechą charakterystyczną są także różne zaburzenia emocjonalne, takie jak stany depresyjne czy rozchwianie emocjonalne. Mogą także pojawić się zaburzenia neurologiczne, jak padaczka.

W leczeniu choroby Dercuma stosuje się leczenie chirurgiczne. Bolesne zmiany są zazwyczaj wycinane. Czasem stosuje się liposukcję tłuszczaka. Jeżeli zmiany były duże, konieczna może się okazać operacja modelująca sylwetkę.

Wellbutrin XR - 300 mg to nowa alternatywa dla słabszych leków