Zespół Aperta

Zespół Aperta
Zobacz jaki wpływ na Twoje życie ma żółtaczka c i jej objawy żółtaczka

Zespół Aperta jest chorobą genetyczną, która dziedziczona jest autosomalnie dominująco. W chorobie dochodzi do licznych nieprawidłowości w strukturze czaszki oraz w szkielecie chorego. Zmiany deformacyjne dotyczą także stóp oraz dłoni. Zaobserwowano, że ryzyko rozwoju choroby wzrasta wraz z wiekiem ojca. Wadliwy gen może przekazać jeden z rodziców bądź też nowa mutacja zostanie dopiero zapoczątkowana w dziecku.

Do podstawowych objawów tej choroby zaliczyć można, poza zniekształceniem czaszki, wytrzeszcz oczu wraz z zezem. Ponadto zaobserwować można niedorozwój środka twarzy. Do dość częstych dolegliwości zalicza się również rozszczep podniebienia. W zespole Aperta zazwyczaj wykrywane jest upośledzenie umysłowe.

Leczenie tej choroby polega głównie na operacji chirurgicznej. W większości przypadków jest możliwość poprawienia kształtu czaszki. W zależności od zmian deformacyjnych, dziecko może wymagać przeprowadzenia większej ilości operacji. Niekiedy wymagane jest poszerzenie górnej części szczęki oraz zwężenia górnego obszaru twarzy. Czasem operacje chirurgiczne dotyczą również rąk i nóg. Zabieg jest konieczny zwłaszcza, gdy pojawiają się trudności z chodzeniem.

U osób z zespołem Aperta mogą pojawić się także inne dolegliwości zdrowotne, takie jak wady serca, wodogłowie czy infekcje słuchu, które mogą powodować głuchotę.

hepatitis C czyli żółtaczka hcv powoduje krwawienie z przełyku zakup requip modutab i ciesz się zdrowiem jak nikt inny